התחדשות עירונית

להתחדשות עירונית מספר מסלולים מרכזיים תמ"א 38/1 (חיזוק ועיבוי) תמ"א 38/2 (הריסה ובניה מחדש) ופינוי בינוי

תמ"א 38/1 (חיזוק ועיבוי) –

מסלול זה משלב ישן עם חדש, היזם מקבל דירות חדשות ובתמורה מחזק את הבניין הקיים ונותן לבעלי הדירות הקיימות תוספות לדירות הישנות בבניין.

תמ"א 38/2 (הריסה ובניה מחדש) –

במסלול זה היזם הורס את הבניין, בונה דירות חדשות לבעלי הדירות הקיימות בבניין חדש ומקבל את זכויות הבניה הקיימות במועד חתימת ההסכם. למסלול זה יש יתרונות בולטים ברמת בעלי הדירות, לרוב הוא מהיר יותר מפינוי בינוי, רמת הוודאות במעמד חתימת ההסכם היא לרוב גבוהה  יותר וכך גם התמורות.

פינוי בינוי מכוח חוק פינוי בינוי –

במסלול זה היזם הורס מתחם של בניינים ו/או בניין שעומד בתנאי החוק ובונה בניין/מתחם חדש. היתרונות הבולטים בפרויקט במתווה זה הוא כי התכנון הוא מקיף יותר ועונה לא רק על צרכי העניין הבודד, אלא על צורכי העיר ותושביה דבר שמייצר בסופו של דבר ערך גדול יותר לבעלי הדירות הקיימות החיסרון הוא שהם צריכים להמתין לו יותר זמן.

ברמה הלאומית לפרויקטים של התחדשות עירונית ישנה חשיבות רבה, המשוואה היא כזו, פרויקט טוב של התחדשות עירונית מייצר בניינים חדשים, בניינים חדשים מייצרים רחובות חדשים, רחובות חדשים מייצרים שכונה חזקה, שכונה חזקה מייצרת עיר חזקה ערים חזקות מייצרות מדינה חזקה.

גם ולא פחות חשוב ברמה הפרטית לפרויקטים של התחדשות עירונית ישנה חשיבות אדירה, פרויקט טוב של התחדשות עירונית הופך נכס ישן לנכס חדש, מקפיץ את שווי הנכס, משפר את איכות החיים של בעל הנכס ומאפשר מהפכה אישית, קניינית ונפשית לבעלי הנכסים.

משרדנו מלווה ומייצג בעלי זכויות בפרויקטים של התחדשות עירונית החל משלב הרעיון וההתאגדות הראשונית לביצוע הרעיון ועד לסיום הפרויקט ורישום הזכויות בדירות החדשות על שם בעלי הדירות.

אז איך נוכל לעזור לך?

מלא.י פרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

בואו לעבוד איתנו

מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם במידה ורלוונטי

צרפו קובץ קורות חיים במידה ויש