הסכם ממון וצוואות

לפני כשנה רותי התאלמנה מבעלה, לאחר עשרות שנים של זוגיות נפלאה. אחד הדברים האחרונים שאמר לה בעלה, שהוא מורה לה מהר לצאת ולהכיר בן זוג, ולא לחיות באבלה. לאחר שנת האבל אכן היא הכירה בן זוג, ורותי ואותו בן זוג מנהלים זוגיות נחמדה למדי, כבר מספר חודשים.

אתמול קיבלתי טלפון מרותי בו היא מבקשת להיפגש איתי בדחיפות. קבעתי איתה פגישה ביום שישי, ורותי הגיעה מבוהלת.

מה קרה, שאלתי. רותי סיפרה לי על הזוגיות החדשה ועל כך שהילדים שלה בלחץ, פן יקרה לה משהו, או גם אם לא יקרה לה דבר, יבוא מחר בן הזוג או ילדיו וידרשו מחצית הרכוש.

מה עושים? שאלה רותי בפאניקה. האם יש לי מה לדאוג?

יכולתי נוכח העובדות שסיפרה לי לומר לה שאין לה מה לדאוג, אולם שאלתה הייתה לא מדויקת, שכן, השאלה התעוררה נוכח דאגתם של ילדיה, ותשובה נכונה צריכה לפתור את הבעיה שיש לרותי עם ילדיה ולא בהכרח הבעיה מול בן זוגה החדש אם קיימת או אינה קיימת.

אעשה הפוגה מתודית ואומר, שבעבר שאלו אותי מה עיקר הסיבות לגירושין או פרידה בין בני זוג אחת מהתשובות שלי בנוגע לסיבה מרכזית, לגירושין או פרידה אצל בני זוג שיש להם ילדים מבוגרים ולא משותפים,  זה בדרך כלל הילדים, אשר דואגים שלא לאבד את רכושם.

לכן אתייחס בקצרה לשתי נקודות, האחת ,כלל לא רלבנטית אם יש סכנה או אין סכנה, אני סבור שכאשר הילדים דואגים, זה רע, כיוון שזה יפריע לזוגיות המתפתחת ואולי אף יהרוס אותה.

לא מזמן הגיעה אליי אישה עם ילדיה ואלה הבהירו לה שהיא צריכה לבחור בין בן הזוג החדש לבינם. סיטואציה לא פשוטה. כך שיש לפתור את הבעיה של דאגת הילדים, אשר הינה לגיטימית.

כאשר הילדים יידעו שיש לאב או לאם הסכם אשר מסדיר את החיים המשותפים, ואשר אינו גורע מזכויותיהם בעתיד וכן יש צוואה מוסדרת, בה הם יורשים בעתיד את רכוש האב או האם, הדבר יביא לרגיעה במישור זה, ואני סבור שרגיעה במישור הזה הינה אלמנט חשוב שאסור לזלזל בו.

ועכשיו לגופם של דברים, אם בני הזוג החדשים חיים יחד וידועים כידועים בציבור יכולה להיות לדבר משמעות הן לעניינים רכושיים והן לענייני ירושה, ומבלי להיכנס לדקויות חשוב ונכון במקרים כאלה לערוך הסכם חיים משותפים בו מוגדרת שותפות או העדר שותפות רכושית. וכן צוואה שמסדירה את עתיד הרכוש, שכן, אם לא עורכים צוואה, יכול בן או בת זוג כאלה לרשת בעתיד מחצית מזכויות בן זוגו.

אז כך לרותי ערכתי בעבר צוואה ביחד עם בעלה המנוח, ולכן עניין זה לעתיד לבוא מוסדר. אולם הצעתי לה שאם מערכת היחסים עם בן הזוג תמשיך, יהיה נכון לערוך הסכם למען הסדר הטוב וודאי וודאי למען הרגעת ילדיה.

* הסיפורים אמיתיים לחלוטין. על מנת לא לחשוף את הדמויות ערכנו שינויים קלים בסיפור בשמות ובדמויות.

אז איך נוכל לעזור לך?

מלא.י פרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

בואו לעבוד איתנו

מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם במידה ורלוונטי

צרפו קובץ קורות חיים במידה ויש